Istria s výletom na Plitvické jazerá, Chorvátsko, 1.6.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 59917650

Istria s výletom na Plitvické jazerá

Chorvátsko

, ProgramIstria s výletom na Plitvické jazerá

Termín:

1.6.2018 - 10.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

10 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


479 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Pobytovo - poznávací zájazd určený všetkým tým, ktorí neobľubujú len leňošenie pri mori , ale radi aj spoznávajú krajinu do ktorej prišli.
Okrem pobytu pri mori môžete vidieť : RABAC - ROVINJ - MOTOVUN - POREČ - OPATIJA - RIJEKA - LABIN - OSTROV CRES - PLITVICKÉ JAZERÁ
Rámcový program zájazdu
1. deň: Večer odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto). Cesta cez noc do Chorvátska.

2. deň: Ráno príchod do Rabac, pôvodne rybárskej osady a dnes veľmi živého letoviska v najjužnejšej časti Kvarnerskej riviéry. Prechádzka po promenáde okolo mora a zoznámenie s letoviskom, ktoré patria medzi najkrajšie v Chorvátsku. Ubytovanie, odpočinok a kúpanie.
3. deň: Voľný deň v Rabaci - kúpanie, oddych, prechádzky pozdĺž pobrežia s nádhernými výhľadmi na ostrov Cres.

4. deň: Celodenný výlet po Istrii: Rovinj - mesto označované za najkrajšie na Istrii, mesto umelcov s historickou zástavbou a známou - chrámom sv. Eufémie, ku ktorému vedie ulica umelcov. Ďalej Motovun - opevnené mestečko a prejazd okolo Limského zálivu dlhého 9km medzi Vrsar a mestečkom Rovinj. Má vzhľad kaňonu a jeho strany sa na pevnine dvíhajú až do výšky 150 m. Návšteva kúpeľného mesta Poreč s množstvom architektonických pamiatok, z ktorých najdôležitejšia je Eufraziova bazilika, ktorej stavbu začal už v 6. storočí biskup Eufrasius a ktorá je vyhlásená pamiatkou UNESCO. Cez Dvigrad sa zrúcaninou stredovekého hradu návrat do Rabac.

5. deň: Celodenný výlet, navštívime Opatiju - kúpeľné mesto s tradíciou z čias Rakúsko-Uhorska, prechádzka po promenáde s nádhernými palácmi, hotelmi i kúpeľnými domami. Ďalej prejdeme do hlavného centra tejto oblasti, do Rijeky, najväčšieho prístavu Chorvátska. Prejdeme sa okolo prístavu aj centrom starého mesta - po hlavnej triede Corso k mestskej bráne k Dómu Nanebovzatia Panny Márie. Z Titovho námestia potom vystúpime po 357 schodoch k hradu Trsat, postavenému na mieste niekdajšej rímskej pevnosti a k františkánskemu kláštoru, odkiaľ sa nám otvorí krásny výhľad na mesto i pobreží. Na záver výletu navštívime Labin -historické mesto, ktoré dominuje zátoke pri Rabac, jedná sa o najzachovalejšie mesto s benátskou architektúrou.

6. deň: Pobyt v Rabaci s ideálnymi podmienkami pre kúpanie na bielych okruhliakových plážach. Fakultatívne výlet loďou na ostrov Cres: najskôr plavba na pláž Dragozetiči na ostrove Cres s krásnym kúpaním, potom obed na lodi - ryba alebo mäso na grile, chorvátske víno, nápoje. Pozdĺž ostrova Cres prídeme do jeho hlavného mesta Cres nazývaného malé Benátky . Prejdeme si týmto mestom s prístavom priamo uprostred námestia, s domami i palácmi s veľmi významným benátskym vplyvom, františkánskym kláštorom s kostolom aj mnohými romantickými zákutiami. Po prehliadke mesta voľno k posedeniu v niektorej z mnohých kaviarní či cukrární okolo prístavu. Plavba späť do Rabac.

7. deň: Pobyt v Rabaci, odpočinok, kúpanie. Možnosť zapožičania člna k prechádzkam pozdĺž pobrežia.

8. deň: Celodenný výlet autobusom do unikátnej prírodnej rezervácie a národného parku Plitvické jazerá chráneného záštitou UNESCO. Prejdete sa rozsiahlym areálom ležiacim uprostred zalesnenej hornatej krajiny sa stupňovito umiestnenými 16 jazerami a jazierkami s krištáľovo čistou vodou. Nebude chýbať ani plavba loďou po jednom z jazier a pozorovanie radu kaskád a vodopádov spájajúcich jednotlivé jazera. Večer návrat do hotela.

9. deň: Dopoludnia voľno, v neskorom popoludní odjazd domov.

10. deň: Ráno návrat do Brna, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
autobusová doprava luxusným autobusom, 7 x ubytovanie v Rabacu, 7 x polpenzia, výlety podľa programu, sprievodcovské služby.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 224,-€, výlet na ostrov Cres 36,-€/osoba, izba morská strana 34,-€/osoba, izba s balkónom a výhľadom na more 100,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK