Gastronómia a pamiatky severného Talianska, Taliansko, 4.9.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61396177

Gastronómia a pamiatky severného Talianska

Taliansko

, ProgramGastronómia a pamiatky severného Talianska

Termín:

4.9.2018 - 9.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


419 € Konečná cena


Názor CK
Zájazd do pravého kulinárskeho srdca Talianska. Bologna býva považovaná za hlavné mesto talianskej gastronómie, Parma dala svoje meno preslávené parmskej šunke a parmezánu, z Modeny pochádza balzamicko ocot. Navyše je Pádska nížina plná pamiatok svetového významu: historické jadro Bologni, románske pamiatky Modeny a Parmy a ďalšie.
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ).Popoludní príjazd do Soave, centra rovnomennej vinárskej oblasti, historického mestečka s hradom a zachovaným opevnením. Prechádzka po mestečku, možnosť nákupu vína, posedenie vo vinárni, prípadne večere. Ubytovanie v hoteli.

2. deň: Po raňajkách odchod do oblasti Modeny. Exkurzia v starej rodinnej manufaktúre vyrábajúcej pravý balzamicko ocot - ochutnávka najmenej dvoch druhov . Potom návšteva Sabbioneta, sídla rodu Gonzaga (UNESCO): vojvodský palác, unikátne renesančné Scamozziho divadlo. Krátka zastávka v Colorno, zámok Marie-Luisy, vdovy po Napoleonovi (exteriér). Popoludní prehliadka historického centra Modeny, jednej z najcennejších románskych katedrál v Taliansku (UNESCO). Voľný čas na večeru, nákupy, prípadne návštevu múzea automobilky Ferrari .

3. deň: Po raňajkách cesta do Langhirano, degustácia parmskej šunky. Popoludní prehliadka starobylej Cremony, stredoveká ovocná zmes Mostarda di Cremona a nugát Torroni. Voľno k návšteve historických cukrární.

4. deň: Po raňajkách exkurzia v jedinej syrárni, ktorá vyrába pravý parmezán z mlieka vzácnych červených kráv , ochutnávka.. Prehliadka Parmy: Palazzo della Pilotta, Chrám Stećci, Vojvodský park, rodný dom Artura Toscaniniho, v prípade záujmu prehliadka interiérov klasicistického Kráľovského divadla. Voľno.

5. deň: Po raňajkách odchod k pútnickému chrámu Madonna di San Luca. Odchod do Bologni a prehliadka mesta, kde vznikli morcadella, tortellini, tagliatelle, lasagne , uvidíte Hrob sv. Dominika s Michelangelovými sochami, románsky komplex chrámov zvaný Jeruzalem, najväčší farský kostol na svete, najstaršiu európsku univerzitu, zachované rodové veže, historické Pastificio. Vo voľnom čase možnosť navštíviť Národnú galériu, Mestské múzeum, trhy v uličkách okolo univerzity.

6. deň: Po raňajkách odchod domov , predpokladaný príchod do Bratislavy v neskorých večerných hodinách.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 5 x ubytovanie, 5x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
vstupy ,komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
Zájazd do pravého kulinárskeho srdca Talianska. Bologna býva považovaná za hlavné mesto talianskej gastronómie, Parma dala svoje meno preslávenej parmskej šunke a parmezánu, z Modeny pochádza balzamicko ocot. Naviac je to oblasť plná pamiatok svetového významu: historické jadro Bologni, románske pamiatky Modeny a Parmy a ďalšie. MODENA - PARMA - CREMONA - BOLOGNA
Recenzie klientov
Zájazd bol skvelý , výborná sprievodkyňa . Veľmi dobré skúsenosti a znalosti sprievodkyne dodali celému zájazdu skvelé zážitky. Boli sme výborná partia a vodiči autobusu tiež veľká chvála . Ochutnávky a exkurzie boli zážitkom tak isto ako múzeum Ferrari. :-)
Maxo K.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK