Dachstein a Schladmingské Taury, Rakúsko, 21.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097296

Dachstein a Schladmingské Taury

Rakúsko

, Program

Typ


Dachstein a Schladmingské Taury

Termín:

21.6.2018 - 24.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

4 dni

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


349 € Konečná cena


Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste ,bez nočných prejazdov, v cene letná karta Schladming-Dachstein! - všetko čo je potrebné aby ste si aj na tomto záázadne oddychli v komforte a videli pokial možno najviac . K tormu určite prispeje aj kvalitná a obľubená pani sprievodkyňa.
Okrem iného uvidíte :
HRAD STRECHAU - WÖRSCHACH - DACHSTEIN - LANOVKA DACHSTEIN-GLETSCHERBAHN - HUNERKOGEL - RAMSAU - SILBERKARKLAMM - SCHLADMINGER HÜTTE - PLANAI - SCHLADMING - RIESACHWASSERFALL - TRAUTENFELS - ADMONT (UNESCO)
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna / Viedne (2.nástupné miesto). Našou prvou zastávkou bude druhý najrozsiahlejší hradný komplex v Štajersku - hrad Strechau (8 €). Romantický hrad pôvabne položený na skalnom ostrohu má takmer tisícročnú históriu. Dnešnú podobu získal v 16. storočí, a tak tu môžeme vidieť krásne renesančné arkádové nádvorie, slávnostnú sálu či klenuté stropy starodávnych kuchýň. Prekvapením pre každého je potom tajomstvom opradený obraz hradnej slečny. Zaujímavosťou je tiež zbierka veteránov v barokovej sýpke. Po prehliadke zamierime do Wörschach, aby sme z drevených lávok a schodíkov mohli obdivovať krásu vodopádov v rovnomennej tiesňave (v karte). Cesta späť k autobusu vedie okolo zrúcaniny hradu Wolkenstein. Večer sa ubytujeme v Schladmingu v hoteli 3 *. K dispozícii nám bude malý wellness s vonkajším bazénom. Nocľah.

2. deň: Po raňajkách nás čaká večne zamrznutá krajina Dachsteinu. Vysokohorská cesta Dachsteinstrasse (v karte) nás privedie z Ramsauerskej náhornej plošiny ku spodnej stanici lanovky Dachstein-Gletscherbahn (v karte), ktorá s nami vystúpi na Hunerkogel (2.687 m). Razom sa ocitneme na okraji ľadovca Schladminger, náš dojem z výšky umocní vyhliadka Skywalk zavesená na skalnej stene masívu. Po vyznačenom chodníku sa vypravíme k ďalšiemu z ôsmich ľadovcov - Hallstätter Gletscher alebo sa môžeme ponoriť do rozprávkového sveta v Ľadovom paláci plnom krehkej krásy (10 €), oddýchnuť si v horskej chate. Späť zídeme lanovkou. Zvyšok dňa strávime v Ramsau - niekoho zlákajú nenáročné chodníky v bezprostrednom okolí dediny a vydá sa na prechádzku lúkami oplývajúcim rozmanitosťou kvetov k horským salašom. Iní sa vydajú na výstup riečnou tiesňavou Silberkarklamm (3,50 €) a ostatní si môžu vychutnať zábavný a rekreačný park (v karte). Večer návrat na ubytovanie, nocľah.

3. deň: Po raňajkách vyjdeme lanovkou (v karte) na Schladminger Hütte (1.828 m) a prejdeme sa ku krížu na vrcholku Planai (1.906 m), priblížime sa tak vrcholkom Schladmingských Taur a budeme sa môcť tešiť vyhliadkami na južnú stenu Dachsteinu. Po návrate do Schladmingu si pripomenieme dlhú históriu mesta, ktorú dodnes podčiarkujú staré banícke domy či pekná Salzburská brána zo 17. storočia. Záujemcovia o kúpanie tu môžu zostať a relaxovať v zážitkových bazénoch napájaných horskými prameňmi a užiť si vodopády, fontány, masážne sprchy, bublinky a bazény, ako v krytej (v karte 3 hodiny) tak aj vo vonkajšej časti areálu (v karte). Ostatní účastníci sa vydajú pozdĺž Untertalského potoka za impozantným vodopádom Riesachwasserfall, ktorý je najvyšší v Štajersku. Po turistickom chodníku Alpinsteig Wilde Wasser budeme stúpať v opare trieštiacich sa vôd po visutých lávkach a kovových rebríkoch. Nezabudnuteľným zážitkom bude prechod po lanovom moste nad priepasťou. Po odpočinku v horskej chate Gfölleralm neďaleko jazera RIESACHSEE (1.338 m) zostúpime späť k autobusu (1.079 m). Večer návrat na ubytovanie, nocľah.

4. deň: Po raňajkách bude našou prvou zastávkou romantický zámok Trautenfels (v karte) na skalnom ostrohu pri úpätí hory Grimming, preslávený svojimi renesančnými freskami. Potom navštívime barokový benediktínsky kláštor Admont (v karte) (UNESCO), už v 19. storočí prezývaný ôsmy div sveta . V okázalej sále najväčšej kláštornej knižnice na svete nájdeme na 70.000 zreštaurovaných kníh, a sôch vedľa modernej tvorby Erwina Wurm, Rudiho Molacka a Lois Rennera. Po odpočinku v krásnom parku s bylinkovou záhradkou sa vydáme domov. Návrat do Brna/ Viedne v neskorých večerných hodinách, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom ,3 x ubytovanie v 3*hoteli, 3 x raňajky, Schladming-Dachstein kartu (zahrňuje lanovky, vstupy, kúpanie , viď program zájazdu), sprievodcovské služby .
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 40,-€/osoba, 3 x večere 35,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Recenzie klientov
pekný zájzd, naozaj čo sa sľúbilo -to sa aj splnilo ! Určite si to do Rakuska ešte zopakujeme

Tibor, Katka, Jozef, Milka - Pezinok

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK