Cesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia, Francúzsko, 1.5.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 63301608

Cesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia

Francúzsko

, ProgramCesta za vínom do Francúzska - Champague-Normandia

Termín:

1.5.2018 - 9.5.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

9 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 239 € Konečná cena


Názor CK
Od roku 1993 sme vyrazili za vínom takmer do všetkých kútov Francúzska. S výnimkou dvoch regiónov , ide o Normandiu a Bretónsko. Ale teraz Vás pozývame práve tam. Bude to trochu iný zájazd , taký vinársko-poznávací. Ale verte , že aj tých skvelých vín pri tomto zájazde bude veru dosť.
Uvidíte s nami miesta ako: Trier - Remeš - Giverna- Fécamp- Le Havre - Honfleur- Caen - Bayeux -Arromanches- St. Michel - St.Malo- Pointe du Raz - Sein - Pont - Aven - Vannes
Rámcový program zájazdu
1.deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) cez Prahu a Plzeň do Nemecka. Neskoro popoludní príchod do Trevíru (Trier), krátka prehliadka historického centra (UNESCO) a v jeho okolí návšteva vinárstva v povodí rieky Mosely s degustáciou vína. Ubytovanie v hoteli.

2.deň: Po raňajkách v hoteli prejazd do Francúzska a v Remeši , hlavnom meste šampanského , krátka zástavka v centre: rímska Martova brána , románsky kostol, katedrála. Potom degustácia v niektorom z mnohých podnikov s produkciou sektu vrátane prehliadky vínnej pivnice, napríklad slávna Veuve Clicquot. Nasleduje cesta na bojisko prvej svetovej vojny , prehliadka najlepšie zachovanej pevnosti La Pompelle. Cesta do Normandie , návšteva Giverny - záhrady a vily zakladateľa impresionizmu Clauda Moneta. Nocľah v Normandii.

3.deň: Po raňajkách v hoteli , cesta na Alabastrové pobrežie. Kúpeľné mesto a prístav Fécamp. Ochutnávka destilátu Benediktýnka v budove bývalého kláštora. Nádherné útesy v kúpeľnom Étretatu, prechádzka po pláži a na vápencové útesy. Vila spisovateľa Maurice Leblanca, autora Arsena Lupina možnosť prehliadky typickej normandskej vily. Most Normandia , zavesený most nad ústím Seiny. Prechod centrom prístavného mesta Le Havre. Návšteva Honfleur, najkrajšieho prístavu Normandie a hlavného mesta normandskej gastronómie. Možnosť ochutnávky rýb, plodov mora alebo hovädzích steakov v prístavných reštauráciach. Caen , mužský kláštor Viliama Dobyvateľa a ženský kláštor Matylda. Zrúcaniny hradu Viliama Dobyvateľa. Nocľah v dolnej Normandii. V malebnej miestnej vinotéke prvá spomienková degustácia vín v jednej významnej vinárskej oblasti Francúzska, ktorú sme už navštívili -Burgundsko vrátane Chablis.

4.deň: Po raňajkách dokončenie prehliadky Caen. Ochutnávka svetoznámych normandských syrov - Livarot , Pont lÉveque, Camembert , v miestnej syrárni. Bayeux - prvé oslobodené mesto , múzeum tapiserie kráľovnej Matyldy a Viliama Dobyvateľa. Múzeum vylodenia a umelých prístavov Mulberry v meste Arromanches. Najväčší cintorín amerických vojakov v Colleville nad Omaha Beach. Degustácia najslávnejších nápojov Normandie na farme - cidra, calvados, pommeau, jablkovej šťavy. Sad s pivnicou. Večer potom druhá spomienková degustácie vín z ďalšej vinárskej oblasti Francúzska - Provensálska v miestnej vinotéke. Nocľah.

5.deň: Po raňajkách v hoteli návšteva dedinského trhu. Ďalej prehliadka opátstva St.Michel, románsko - gotického kláštoru na ostrove (UNESCO) na hranici Normandie a Bretónska. Degustácia pravých miestnych maslových sušienok, najlepších na svete. Popoludní ochutnávka ustríc a iných plodov mora priamo v najväčšom chove na trhu v Cancale. Korzárske mesto St.Malo, prechádzka po hradbách a centrom mesta. Možnosť ochutnávky najslávnejších zákuskov Bretónska Farbreton a Kouign Amann v pouličných stánkoch pod katedrálou námorníkov. Obed v uliciach St.Malo. Dol de Bretagne- katedrála. Večer degustácia bretónskych pív a medoviny hydromel. Nocľah v Bretónsku.

6.deň: Dopoludnia výlet loďou pozdĺž členitého pobrežia o ostrovom . Pobrežie ružových skál pri Perros - Guirecu. Pešia túra po plážach a žulových skál. Pláže, majáky, chránená oblasť. Obed v typickej bretónskej reštaurácií .Večer v okolí Brestu , tretia spomienková degustácia vína z ďalšej vinárskej oblasti Francúzska - údolie rieky Loiry. Nocľah.

7.deň: Cesta na takzvaný Koniec sveta, najzápadnejšej mys Pointe du Raz. Maják , monumentálne skaly, obed v miestnej námorníckej reštaurácii , možnosť ochutnávky kraba, rybieho menu, steaku. Palacinky na slano i na sladko. Výlet loďou z rybárskeho prístavu na blízky ostrov , napríklad Sein. Prístav Concarneau, degustácia rybičiek v miestnej konzervárni. Pont - Aven , mesto maliarskej školy Paula Gaugina, mestská galéria najslávnejšej bretánskej maliarskej kolónie. Štvrtá posledná spomienková degustácia vín ďalšieho francúzskeho kraja - Bordeaux. Nocľah.

8.deň: Megalitické vykopávky, rad tisícov kameňov Carnac. Južnobretónske Vannes , výlet loďou do najväčšieho zálivu kraja medzi desiatkami ostrovov. Navečer degustácia jediného bretónskeho vína Muscadet AOC, z odrody melon od Nantes. Vannes- katedrála, hrázdené domy, hradby zámok. Nákup posledných suvenírov z Bretónska a odchod domov.

9.deň: Popoludní návrat do Brna , následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 7 x nocľah v hoteloch s polpenziou (obed alebo večera), 3 x lodný výlet v Bretónsku, degustácie a ochutnávky špecialít podľa programu, služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
komplexné cestovné poistenie, vstupy a ďalšie občerstvenie
Poznámky a informácie
Novinka roku 2018! Trier - Remeš - Giverna- Fécamp- Le Havre - Honfleur- Caen - Bayeux -Arromanches- St. Michel - St.Malo- Pointe du Raz - Sein - Pont - Aven - Vannes

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK