Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere, Taliansko, 25.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097315

Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere

Taliansko

, Program

Typ


Cesta za Etruskami s kúpaním v mori a jazere

Termín:

25.7.2018 - 30.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


399 € Konečná cena


Základná cena zahŕňa
doprava luxusným autobusom, 4 x ubytovanie , 4 x raňajky, sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
príplatok za 1/1 izbu 68,-€/osoba, 3 x večere 60,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
PITIGLIANO - SOVANA - BOLSENA - TARQUNIA (UNESCO) - BAGNAIA - VITERBO - CAPRAROLA - BOMARZO - CIVITA DI BAGNOREGIO - ORVIETO (UNESCO)
Názor CK
Ubytovanie na jednom mieste v 3* hoteli!
Raňajky v cene!
Novinka roku 2018!

PITIGLIANO - SOVANA - BOLSENA - TARQUNIA (UNESCO) - BAGNAIA - VITERBO - CAPRAROLA - BOMARZO - CIVITA DI BAGNOREGIO - ORVIETO (UNESCO)
Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna/Viedne (2.nástupné miesto). Cesta cez Rakúsko do Talianska. Večer prídeme na ubytovanie pri jazere Bolsena.

2. deň: Po raňajkách sa vydáme do kraja Etruskov. Okolo kráterového jazera Bolsena prídeme do Pitigliano s polohou vysoko nad jaskyňami v útesoch údolia Lante. Pri pohľade z protiľahlých kopcov pripomína bochník chleba prehlodaný od myší - je to vďaka množstvu otvorov, okien a stien domov z tmavého lávového kameňa. Najväčšími atrakciami horského mestečka sú stredoveké jadro s Palazzo Orsini z 13. storočia s biskupstvom, pozostatky akvaduktu, námestie Piazza San Gregori, kostol San Rocco a skryté židovské geto. Za stredovekou bránou Porta di Sovana narazíme na etruské hradby a etruské chodníky Vie Cave, ktorými sa prejdeme. Potom sa zastavíme v neďalekej malebnej dedinke Sovana s jedinou ulicou vedúcou od hradných ruín ku katedrále. V okolí sa nachádzajú početné etruské hrobky. Našou poslednou zastávkou bude mestečko Bolsena, ležiace pri rovnomennom jazere vulkanického pôvodu. Možnosť kúpania. Prehliadka baziliky S. Kristina s kaplnkou zázrakov Corpus Domini a hradu Rocca Monaldeschi.

3. deň: Po raňajkách navštívime na pobreží Tyrhénskeho mora starovekú Tarquinii - významné centrum etruskej civilizácie a na vrcholku neďalekého kopca si prezrieme nekropolu s takmer 6.000 hrobkami vyhĺbenými v mäkkom sopečnom tufu (UNESCO). V meste mŕtvych nahliadneme aj dovnútra niektorých hrobiek, aby sme uvideli fresky s rozmanitými výjavmi, ktoré mali mŕtvym pripomínať tento svet. Popoludní si urobíme voľno na kúpanie a odpočinku na pláži v Lido di Tarquinia. Na záver dňa sa necháme zlákať jedinečnými renesančnými záhradami Villy Lante v Bagnaia, ktoré začal stavať slávny architekt talianskeho manierizmu Vignola v roku 1562. Krásne sochy, početné fontány a bazény, všetko vkusne obklopené zeleňou, skrývajú aj žartovné prekvapenie pre svojich návštevníkov. Pred príchodom na hotel nás bude čakať degustácie miestnych vín s možnosťou výhodného nákupu miestnych produktov.

4. deň: Po raňajkách pôjdeme do Viterba, kde uvidíme pôvabné stredoveké domy s vežami, oblúkmi a vonkajšími schodiskami, námestíčkami s fontánami, dóm z 12. storočia aj úchvatnú lodžiu Pápežského paláca vybudovaného pre pápeža, ktorý Viterbiho často navštevoval. Potom v Caprarola preskúmame veľkolepú vidiecku vilu Palazzo Farnese z 16. storočia - vretenové schodisko nás privedie do komnát s freskami s výjavmi zachytávajúcimi hrdinské príbehy zo života Herkula a rodu Farnese. Súčasťou paláca je aj záhrada s parkom. Ďalšie unikátne dielo nás čaká v Bomarzo pod zámkom Orsini, kde budeme objavovať tajomné zákutia v nebývalom parku Sacro Bosco - Svätý les, dnes často nazývanom Park príšer. Mytologické postavy a fantastické bytosti vyrastené zo skalísk nemajú obdobu. Ich tvorcom bol sám Pirro Ligorio, ktorého práca na Svätopeterskej katedrále v Ríme a vilách v Tivoli patrí k najobdivovanejším v Taliansku. Návrat na ubytovanie. Večer sa so záujemcami vypravíme za nočným kúpaním (21: 30-01: 00) do preslávených kúpeľov Terme dei Papi. Tunajšie pramene s teplotou až 58 ° C sú bohaté predovšetkým na soli síry, vápnika a horčíka. V noci návrat na ubytovanie.

5. deň: Raňajky. Po neskoršom odchode z hotela zavítame do starobylej dedinky na skalnatom ostrove uprostred krajiny tvarovanej sopečnou činnosťou a eróziami, do Civita di Bagnoregio. Naši poslednou zastávkou bude Orvieto (UNESCO) založené Etruskami na 150 metrov vysokom skalisku. Do centra nás privezie ozubnicová lanovka. Náš obdiv si zaslúži dóm s ohromujúcou fasádou a zdobeným mozaikami a vnútornými freskami z 15. storočia. Pozoruhodná je tiež studňa S. Patrizio, ktorá mala zásobovať mesto vodou v prípade napadnutia. K vodnej hladine mieri dve vzájomne sa nepretínajúce špirálové schodisko s 248 schodmi, ktorými stúpali somáre s nákladom vody. V malebných zákutiach Orvieta sa rozlúčime a popoludní sa vydáme na cestu späť domov.

6. deň: V skorých ranných hodinách návrat do Brna/Viedne, následne transfer do Bratislavy.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK