Cesta do Belgického kráľovstva, Belgicko, 14.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61461956

Cesta do Belgického kráľovstva

Belgicko

, ProgramCesta do Belgického kráľovstva

Termín:

14.8.2018 - 19.8.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

6 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


329 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) v ranných hodinách. Popoludní návšteva Darmstadt, najvýznamnejšieho mesta nemeckej secesie, ktorého podobu formoval aj opavský architekt Josef Maria Olbrich -Rezidenčný zámok, námestie Luisenplatz s Ludwigovým monumentom, výšina Matildenhöhe so secesnými symbolmi mestá - Hochzeitsturm a Ausstellungsgebäude a Ruskou kaplnkou. Ubytovanie, nocľah.

2. deň: Po raňajkách prehliadka historického centra mesta Aachen, s katedrálou Panny Márie, založenú v 8. storočí Karlom Veľkým. Pokračovanie do Belgicka - Li?ge ,s katedrálou sv. Pavla, Valónskou kráľovskou operou, palácom kniežacích arcibiskupov alebo historickým schodiskom
Montagne de Bueren, vedúcim k mestskej citadele. Popoludní príjazd do Leuven . Exkurzia v pivovare Stella Artois, z roku 1366. Prehliadka centra s radnicou, ktorá je jednou z najkrajších stavieb neskorej brabantskej gotiky, Univerzitnú halu Katolíckej univerzity .

3. deň: Celodenný program v belgickom Valónsku. Prehliadka mesta Arlon , s najstaršou belgickou synagógou a židovským cintorínom, opevneným kostolom sv. Donáta alebo rímsku vežu z 3. storočia. potom návšteva jaskýň Grottes de Han-Sur-Lesse, jednej z najväčších turistických atrakcií Belgicka.
Prejazd do Charleroi , so slávnou zvonicou a uhoľnou baňou Bois de Cazier (UNESCO).

4. deň: Dopoludnia návšteva Waterloo, kde sa v roku 1815 uzavrela kapitola napoleonských vojen, Leví pahorok, múzeum voskových figurín, panoráma bitky. Popoludní prehliadka Gente, zvonica (UNESCO), hrad Gravensteen, katedrála sv. Bavona so slávnym Gentským oltárom ,bratia van Eyck.
Potom cesta za najväčšou atrakciou belgického pobrežia - Najdlhšou električkovou linkou na svete, vedúcou v dĺžke 68 km pozdĺž piesočných dún a pláží medzi hranicami s Francúzskom a Holandskom.
Z mesta De Panne asi hodinová cesta unikátnou pobrežnou električkou Kusttram do prístavu Oostende, najväčších belgických kúpeľov, kde sa okrem prímorskej promenády s výstavnými hotelmi, kolonádou alebo kráľovskou rezidenciou nachádza tiež Fort Napoleon - pevnosť postavená v dunách v obavách pred britským útokom.

5. deň: Celodenný program v Brusseli, katedrála sv. Michala, námestie Grand Place (UNESCO) so stredovekou radnicou, cikajúci chlapček Manneken-Pis, kráľovský palác, kráľovské múzea. Popoludní možnosť návštevy Parlamentária , návštevníckeho centra Európskeho parlamentu. Večer odchod
cez Nemecko späť domov.

6. deň: Príchod do Brna okolo poludnia, následne transfer do Bratislavy.
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, 4 x ubytovanie v hoteli s raňajkami, služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
vstupy (pivovar Stella Artois 8,50 €) , komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
DARMSTADT - LIEGE-AACHEN - ARLON - WATERLOO- GENT- BRUSSEL
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK