Čarovná Litva - Lotyšsko- Estónsko, Litva, 22.7.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61124765

Čarovná Litva - Lotyšsko- Estónsko

Litva

, Program

Typ


Čarovná Litva - Lotyšsko- Estónsko

Termín:

22.7.2018 - 29.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

8 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


489 € Konečná cena


Rámcový program zájazdu
Program zájazdu :

1. deň: Odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto ) , jazda smer Ostrava, Katovice, Varšava. Popoludní prehliadka Varšavy - Starý Rynek, Barbakán, Krakovské predmestie ... Večer ubytovanie v hoteli severne od Varšavy. Nocľah.

2. deň: Po raňajkách odchod, smer Litva, okolo poludnia príchod do Kaunasu, bývalého hlavného mesta Litvy ležiaceho na sútoku dvoch najväčších litovských riek Neris a Nemenu. Prehliadka pamiatok mesta: hrad nad sútokom, chrám sv. Petra a Pavla - najskoršej gotickej stavbe v Litve, baroková radnica, nazývaná pre svoju farbu a 53 m vysokú vežu Biela Labuť a jedinečné múzeum čertov. Výlet do kláštora Trakai Pažaislis, ktorý leží na brehu priehrady Kaunaská mora a patrí k najkrajším cirkevným stavbám v severnej Európe, postaveným v štýle talianskeho baroka. Ubytovanie v hoteli, nocľah.

3. deň: Po raňajkách odchod do národného parku Trakai, ktorého dominantou je hrad na ostrove uprostred jazera Galvé, niekdajšie sídlo litovských velkokniežat. Prejazd do metropoly Vilnius - centrum mesta je na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Gediminasov hrad, Katedrálne námestie, staré mesto s krivolakými uličkami a židovskou štvrťou. Večer návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách odchod k moru, do tretieho najväčšieho litovského mesta Klaipédy, ktoré je jediným prístavom v krajine. Návšteva národného parku Nerija čiže Kurskej kosy s unikátnou prírodnou scenériou, tvorenou až 50 m vysokými piesočnými dunami. Pobrežie je z mora vyplavované tzv. baltským zlatom - jantár. Najkrajšie kúsky si môžeme prezrieť v múzeu jantáru v Palanze. Navečer prekročenie litovsko-lotyšskej hranice. Po ceste zastávka pri Vrchu krížov - najposvätnejšieho miesta všetkých Litovcov. Ubytovanie na území Lotyšska.

5. deň: Po raňajkách odchod do Tallinnu - metropoly Estónska, ktoré je perlou stredovekej architektúry. Historické jadro je obohnané vysokými hradbami, v ktorých sa zachovalo 26 obranných veží. Na kopci Toompea nad mestom sa nachádza hrad odkiaľ má Tallinn krásny výhľad na historické centrum a na prístav. Možno tiež navštíviť park Kadriorg so zámockou rezidenciou cára Petra I. Veľkého alebo skanzen dedinskej architektúry z celého Estónska Rocca al Mare. Ubytovanie v Tallinne.

6. deň: Po raňajkách odchod na juh do lotyšského národného parku Gauja, malebného údolia rovnomennej rieky. V meste Sigulda sa nachádza zrúcanina mohutného hradu Turaida. Lanovkou sa dostaneme na druhú stranu rieky k hradu Krimulda. Prezrieme si aj starobylý Cesis , jedno z najstarších miest Lotyšska. Večer ubytovanie v oblasti Rigy.

7. deň: Po raňajkách odchod a prehliadka hlavného mesta Lotyšska - Rigy. Takmer miliónové mesto oslávilo v r. 2011 810 rokov od svojho založenia a jeho historické jadro sa pýši radom rekonštruovaných pamiatok. Dóm je najväčším chrámom v Pobaltí. Bývalý hrad livonských rytierov je dnes sídlom prezidenta. Veža chrámu sv. Petra ponúka nádherný výhľad na celé mesto. Navečer návšteva zámku Rund?le (exteriér), ktorého architekt B. F. Rastrelli preslávil stavbou Ermitáže v Petrohrade. Po prehliadke Rund?le odchod späť domov.. Nočný prejazd.

8. deň: Popoludní príchod do Brna, následne transfer do Bratislavy .
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom , 6x ubytovanie v hoteloch ** / *** v dvojlôžkových izbách, 6x raňajky, služby sprievodcu a poistenie CK proti úpadku.
Základná cena nezahŕňa
cestovné poistenie, vstupy, prípadné pobytové taxy.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK