Bulharsko - krásy čiernomorského pobrežia, Bulharsko, 22.8.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097208

Bulharsko - krásy čiernomorského pobrežia

Bulharsko

, ProgramBulharsko - krásy čiernomorského pobrežia

Termín:

22.8.2018 - 1.9.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

11 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


889 € Konečná cena


Názor CK
Navštívite krásne miesta SLNEČNÉ POBŘEŽIE - NESEBR - RIEKA ROPOTAMO - SOZOPOL - BURGAS - VARNA
Rámcový program zájazdu
1. deň: Transfer z Bratislavy na letisko v Brne. Odlet z Brna do Burgasu, transfer na ubytovanie na Slnečnom pobreží alebo vo Sv. Vlasu, 3-4 * hotely do 200 m od pláže.

2. deň: Dopoludnia prehliadka historického centra mesta Nesebr, jedinečne obývateľného na polostrove spojeného mostom s novým Nesebr. Jedinečná zachovalosť pôvodnej architektúry a historických pamiatok prispela k zaradeniu Nesebru na zoznam pamiatok UNESCO. Príjemnou prechádzkou spoznáme úzke uličky plné starobylých domov z dreva a kameňa, na každom kroku budeme môcť obdivovať niektorý z kamenných chrámov, kostoly, amfiteáter i ďalšie antické, byzantské aj rímske pamiatky. Celé mestečko žije rušným životom plným príjemných posedení v kaviarňach i reštauráciách s nádhernými výhľadmi na more. Večer odchod na návštevu typickej bulharskej dediny, kde sa budeme môcť zoznámiť s bulharským folklórom, tancom, piesňami aj vystúpením tanečníka na žeravých uhlíkoch. Pripravená je samozrejme tiež bohatá bulharská večera s nápojmi a neobmedzenou konzumáciou bulharského vína. Návrat do hotela pred polnocou.

3. deň: Relaxáciu a zábavu nám prinesie plavba jachtou na mori s úžasným kúpaním a obedom. Dopoludnia sa nalodíme a vyplávame k mysu Emine. Na lodi nebude chýbať aj občerstvenie, vrátane typického morského obeda: pečená ryba, zemiakový a zeleninový šalát, ovocie, alkoholické a nealkoholické nápoje. Počas plavby budeme môcť obdivovať pobrežie aj vyskúšať kúpanie priamo z lode na otvorenom mori. Popoludní návrat na Slnečné pobrežie.

4. deň: Celodenný výlet s plavbou po rieke Ropotamo, ktorá nám umožní zoznámenie s krásnou okolitou prírodou. Okolo poludnia príchod do Sozopolu, historického mesta vystaveného na polostrove s množstvom drevených a kamenných domov z 19. storočia s typickými hornými poschodiami presahujúcimi do ulice a príjemne tieniacimi pred horúcim slnkom. V Sozopolu si zájdeme aj na obed do typickej bulharskej reštaurácie. Popoludní odchod do Burgasu, voľno k prechádzke, nákupom alebo návšteve múzea v tomto centre čiernomorského pobrežia. K večeru návrat do hotela.

5. deň: Po raňajkách odchod z hotela a prejazd do ďalšieho z centier čiernomorského pobrežia a tretieho najväčšieho bulharského mesta a najväčšieho bulharského prístavu, Varny. Okrem rôznych uličiek a kostolov stojí vo Varne veľký Primorskyj park, ktorý založil český botanik Anton Novák podľa vzoru parkov Belvederu. Park je priamo pri mori a je v ňom ZOO, Delfinárium, námorné múzeum alebo Akvárium. Spoločne navštívime miestny DELFINÁRIUM s asi hodinovým vystúpením delfínov. Popoludní osobné voľno na prechádzky po Varne s krásnou katedrálou Nanebovzatia z 19. stor. a životom plným bulvármi alebo v prímorskom parku. K večeru návrat do hotela.

6.-7. deň: Voľno na oddych, kúpanie a príjemným prechádzkam po Slnečnom pobreží s krásnymi piesočnými plážami, reštauráciami s výhľadmi na more a starý Nesebr aj s mnohými obchodíkmi, kaviarňami a reštauráciami s miestnymi špecialitami. Fakultatívne možnosť celodenného výletu Jeep safari alebo výletu Soľná lagúna. Výlet Jeep Safari vás zavedie do vnútrozemia k návšteve kláštora sv. Konštantínom a Heleny a k prameňu sv. Ducha s liečivou vodou. Ďalej prejdete v jeepoch horskými dedinami, chodníkmi a riekami do dediny Soľník, kde sa zoznámite s pôvodným životom dedinčanov a ochutnáte domáce víno aj závin. V ďalšej dedine uvidíte pálenie pálenky a zájdete si aj na typický obed - šašlik na rošte, pečené zemiaky, zelenina, pivo i nealko nápoje. Pri prechádzke lesom si budete môcť vyskúšať aj streľbu z kuše a vzduchovky. K večeru návrat do hotela. Zaujímavý výlet Soľná lagúna vás zavedie do múzea soli na brehu Pomorijského jazera, kde sa zoznámite so starobylou technológií dobývania soli a budete môcť pozorovať zvieracích obyvateľov jazera. Výlet pokračuje na soľnú pláž na brehu Atanasovského jazera blízkosti Burgasu, kde budete môcť obdivovať slanú vodu, čistý vzduch, čierny piesok a vyskúšať si na vlastnej koži aplikáciu liečebného bahna.

8. deň: Transfer na letisko a odlet do Brna , následne transfer z Brna do Bratislavy .
Základná cena zahŕňa
leteckú prepravu Brno-Burgas-Brno , letiskové taxy, transfery a výlety v Bulharsku podľa programu, 7 x ubytovanie v 3-4* hoteloch s raňajkami , služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
jednolôžková izba 26,-€, fakultatívny výlet Jeep Safari 48,-€, fakultatívny výlet Soľná lagúna 32,-€, večere v hoteli 8,-€/noc/osoba, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
Ck si vyhradzuje právo na zmenu programu.

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK