Bavorské kráľovské zámky a Bodamské jazero, Nemecko, 20.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097266

Bavorské kráľovské zámky a Bodamské jazero

Nemecko

, ProgramBavorské kráľovské zámky a Bodamské jazero

Termín:

20.6.2018 - 24.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

5 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


349 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto), cesta do Bavorska do prístavného mestečka Prien ,na brehu jazera Chiemsee. Odtiaľ pôjdeme výletnou loďou na ostrov Herrensee, kde navštívime prvý zámok kráľa Ľudovíta Bavorského II. - Herrenchiemsee. Zámok, nachádzajúci sa v nádhernom parku s mnohými fontánami, je právom nazývaný Versailles Bavorska . Ubytovanie v predhorí Bavorských Álp.

2. deň: Po raňajkách sa zastavíme v benediktínskom kláštore v Ettalu, kde si budeme môcť kúpiť miestne ovocné likéry alebo kláštorné pivo, ktoré tu vyrábajú rehoľníci, a len o pár krokov ďalej nahliadneme do miestnej syrárne. Potom navštívime Linderhof, neorokokový zámok bláznivého kráľa, ktorý obklopuje rozkošná záhrada posiata romantickými stavbami, akými sú napríklad Venušina jaskyňa, Marocký dom alebo Labutie jazero. Po prehliadke prejdeme k najznámejšiemu zámku bavorského kráľa - k rozprávkovému Neuschwansteinu. Po návšteve zámku nesúceho rad historizujúcich prvkov sa budeme môcť tiež prejsť k mostu s hlbokou roklinou a nádherným vodopádom s krásnym výhľadom do okolia. Nakoniec sa vydáme k Bodamskému jazeru. Ubytovanie.

3. deň: Po raňajkách sa prejdete najväčším mestom na brehu jazera Kostnica, ktorá je historicky úzko spojená s českom . Pozrieme sa do centra mesta a pozrieme si Husov dom a Husov kameň, ktorý označuje miesto, kde bol Ján Hus upálený. Potom navštívime polostrov Reichenau (UNESCO), centrum vzdelanosti v období celého stredoveku. V blízkom Oberzellu si prezrieme románsky kostol sv. Juraja s unikátnymi nástennými maľbami. Neďaleko švajčiarskeho Schaffhausenu zbadáme najmohutnejšie vodopády Európy - Rýnske vodopády. Vodopády budeme môcť obdivovať z niekoľkých vyhliadkových plošín, a môžeme tiež doplávať loďou ku skalisku uprostred vodopádu. Deň zakončíme v samotnom meste Schaffhausen, ktorého uličky sú ozdobené fontánami so sochami patrónovi mesta i bájnych bytostí. Návrat na ubytovanie.

4. deň: Po raňajkách budete opäť preskúmavať brehy Bodamského jazera patriace k najkrajším oblastiam celého Nemecka. Našou prvou zastávkou bude Friedrichshafen s presláveným Múzeom vzducholodí. V Uhldingenu si prezrieme unikátny skanzen s pravekými drevenými domami na koloch. Popoludní sa na trajekte preplavíme na ostrov Mainau - známy ako ostrov kvetín . Tie najkrajšie sa nachádzajú v parku obklopujúcom barokový zámok z 18. storočia. Mimo tisícov druhov kvetín budeme môcť obdivovať, rôzne druhy paliem, citrusy, jedinečnú zbierku 55 druhov subtropických zlatých jabĺk alebo motýlí dom so stovkami okrídlencov z viac ako 20 tropických druhov. Odtiaľ sa už vydáme na cestu späť domov.

5. deň: Príchod do Brna v skorých ranných hodinách, následne transfer do Bratislavy .
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom ,3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 3x raňajky, služby sprievodcu.
Základná cena nezahŕňa
príplatok za jednolôžkovú izbu 56,-€, 3x večere 52,-€, komplexné cestovné poistenie.
Poznámky a informácie
PRIEN o CHIEMSEE o HERRENSEE o HERRENCHIEMSEE o ETTAL o LINDERHOF o NEUSCHWANSTEIN o BODAMSEE o KOSTNICE o REICHENAU (UNESCO) o OBERZELL o RÝNSKÉ VODOPÁDY o SCHAFFHAUSEN o FRIEDRICHSHAFEN o UHLDINGEN o MAINAU
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK