Anglicko, Škótsko, Wales-lete, Veľká Británia, 29.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097357

Anglicko, Škótsko, Wales-lete

Veľká Británia

, ProgramAnglicko, Škótsko, Wales-lete

Termín:

29.6.2018 - 9.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

11 dní

Doprava:

letecky  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 299 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Názor CK
Navštívte s nami miesta LONDÝN - YORK - JEDBURGH - EDINBURGH - PITLOCHRY - BLAIR ATHOL - INVERNESS - LOCH NESS -LOCH LOMOND - CHESTER - CARDIFF - BATH - TORQUAY - STONEHENGE - WINDSOR
Rámcový program zájazdu
1.deň: Odlet z Bratislavy/Brna do Londýna. Transfer z letiska do hotela, ubytovanie.

2.deň: Predpoludním odchod metrom do centra Londýna a pešia prehliadka: Piccadilly, Trafalgarské námestie, Westminsterské opátstvo, Big Ben, Parlament a ďalej okolo Horse Guards k Buckinghamskému palácu. Možnosť návštevy niektorého z početných múzeí alebo prechádzky v krásnych parkoch Hyde Park alebo St. James Park. Prehliadka večerného Londýna: China town, štvrť Soho, prechádzka okolo Temže alebo návšteva jednej z hlavných atrakcií Londýna, veľkého kolesa London Eye. Návrat do hotela metrom.

3.deň: Po raňajkách odchod do Yorku, jedného z najkrajších miest Anglicka. Popoludní prehliadka mesta - návšteva katedrály, ktorá je najväčšou gotickou stavbou v Británii s bohatými vitrážami, prechádzka po hradbách s nádhernými vstupnými bránami a úzkymi uličkami a po stredovekej štvrti s dokonale zachovanými hrázdenými domy až k pozostatkom hradu založeného Viliamom Dobyvateľom. Nemožno zabudnúť ani príjemné posedenie okolo rieky Ouse pretekajúcej mestom. Večer odchod na ubytovanie pri Yorku.

4.deň: Skoro ráno odchod do Edinburghu. Cestou krátka zastávka v Jedburgh - škótskom hraničnom meste s krásnym opátstvom a historickým domom, v ktorom žila Mária Stuartová. Popoludní prehliadka Edinburghu, skvostu medzi škótskymi mestami. Návšteva hradu, v ktorom sú uchovávané aj škótske Korunovačné klenoty, prechádzka po hlavnej triede Royal mile s katedrálou, množstvom obchodíkov i typických škótskych krčiem až ku kláštoru a kráľovskému zámku Holyrood, ktorý je škótskym sídlom britskej kráľovnej. Možnosť návštevy Scotch Whisky centra, Kráľovského škótskeho múzea alebo Škótskej národnej galérie, ktorá uchváti bohatosťou svojich zbierok. Večer ubytovanie pri Edinburghu.

5.deň: Odchod do severnej časti Škótska cez najvyššie pohorie Veľkej Británie Grampian Mountains, návšteva čarovnej škótskej dedinky Pitlochry a výrobne whisky s ukážkou výroby aj ochutnávkou. Popoludní zastávka u jedného z najkrajších zámkov v Škótsku Blair Athol. Ubytovanie v oblasti Inverness.

6.deň: Odchod k jazeru Loch Ness, prechádzka okolo jazera so zastávkou pri zrúcaninách hradu Urquhart s kúzelnými výhľadmi na jazero a okolitú krajinu. Návšteva malebného mestečka Fort Augustus na južnom okraji jazera. Prechádzka k opátstvu, odkiaľ vyrážajú lode na okružné plavby po jazere a prehliadka systému stavidiel na Kaledónskom kanáli nazvanom Neptúnovo schodisko. Popoludní krátka prechádzka pri úpätí najvyššej hory Veľkej Británie Ben Nevis a prejazd kúzelnou škótskou krajinou k druhému najznámejšiemu škótskemu jazeru Loch Lomond. Po krátkej zastávke pokračovanie na ubytovanie pri Glasgowe.

7.deň: Dopoludnia návšteva najväčšieho škótského mesta Glasgow, prechádzka centrom mesta s kombináciou historických i moderných budov, zastávka na námestí so sochami dvanástich významných osobností, ktorí sa zapísali do dejín. Po prechádzke odchod z Glasgowa a prechod zo Škótska späť do Anglicka. Popoludní návšteva jedného z najzachovalejších historických miest Anglicka - Chester . Prechádzka mestom s katedrálou, hradom a mnohými tudorovskými a viktoriánskými budovami s unikátnými arkádami obklopenými nádherným trojkilometrovým okruhom stredovekých a rímskych hradieb s vežami a bránami. K večeru odchod do Walesu a ubytovanie v severnom Walesu.

8.deň: Návšteva najstaršieho národného parku v Británii - Snowdonie. Prejazd kúzelnou prírodou Walesu až do jeho južnej časti s ďalším nemenej krásnym národným parkom Brecon Beacons. Zastávka a krátka prechádzka pri úpätí najvyššej hory Walese Pen y Far. Večerná prehliadka Cardiffu, hlavného mesta Walesu s mohutným hradom, čarokrásnym parkami i ľúbeznými posedeniami. Ubytovanie v Cardiffe.

9.deň: Dopoludnia návšteva mesta Bath, architektonického skvostu Anglicka so štatútom pamiatky UNESCO. Prehliadka jedinečných románskych kúpeľov, ktoré na tunajších horúcich prameňoch založili už Rimania. Prechádzka centrom mesta s opátstvom, v ktorom bol korunovaný prvý kráľ Anglicka, ulicou Bath Street s elegantnou kolonádou až ku kráľovskému divadlu, ktoré je jedným z najúchvatnejších zachovaných georgiánskych divadiel v Anglicku. Popoludní odchod do južného Anglicka do prímorského letoviska Torquay, ktoré je hlavným centrom Anglickej riviéry. Večer odchod na ubytovanie.

10.deň: Ráno odchod smerom do Londýna, okolo poludnia návšteva Salisburskej planiny s najznámejším prehistorickým monumentom Stonehenge. Popoludní zastávka vo Windsore preslávenom svojim kráľovským sídlom. Možnosť návštevy jedného z najväčších európskych zámkov alebo prechádzok v rozsiahlom zámockom parku. Večer príchod do Londýna. Ubytovanie v Londýne.

11.deň: Dopoludnia transfer na letisko a odlet do Bratislavy/Brna.
Základná cena zahŕňa
leteckú dopravu do Londýna tam a späť, letiskové taxy a odbavenie letu s príručnom batožinou , dopravu luxusným autobusom vo Veľkej Británií, 10 x ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžkovú izbu 288€ , 8 x večere 176 € , miestnu dopravu v Londýne , odbavenie batožiny do 15 kg (tam aj späť) 56€ , komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
CK si vyhradzuje právo na zmenu programu
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK