Anglicko , Škótsko , Wales -bus, Veľká Británia, 29.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097356

Anglicko , Škótsko , Wales -bus

Veľká Británia

, ProgramAnglicko , Škótsko , Wales -bus

Termín:

29.6.2018 - 10.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 029 € Konečná cena


Rámcový program zájazdu
1. deň: Popoludní odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) . Cesta cez noc cez Nemecko
do Calais.

2. deň: Skoro ráno trajekt loďou cez kanál La Manche do Doveru, príchod do Anglicka s jedinečným pohľadom na Doverské útesy, cesta do Londýna. Odloženie batožinu v hoteli. Pred obedom odchod mestskou dopravou do centra a pešia prehliadka : Piccadilly, Trafalgarské námestie, Westminster , Big Ben, Parlament a ďalej okolo Horse Guards k Buckinghamskému paláci. Možnosť návštevy niektorých z mnohých múzeí alebo prechádzka v krásnych parkoch Hyde Park alebo St. James park. Prehliadka večerného Londýna: China town, štvrť Soho, prechádzka okolo Temže alebo návšteva jednej z hlavných atrakcií Londýna, veľkého kolesa London Eye. Návrat do hotela mestskou dopravou.

3. deň: Po raňajkách odchod do Yorku, jedného z najkrajších miest Anglicka. Popoludní prehliadka mesta - návšteva katedrály, ktorá je najväčšou gotickou stavbou v Anglicku , prechádzka po hradbách s nádhernými vstupnými bránami a úzkymi uličkami a po stredovekej štvrti s dokonale zachovanými domami až k pozostatkom hradu založeného Vilémom Dobyvateľom. Nesmieme zabudnúť aj na príjemné posedenie okolo rieky Ouse , ktorá preteká mestom. Večer odchod na ubytovanie v Yorku.

4. deň: Skoro ráno odchod do Edinburghu. Cestou krátka zastávka v Jedburghu - škótskom hraničnom meste s krásnym opatstvom a historickým domom , v ktorom žila Maria Stuartova. Popoludní prehliadka Edinburghu, skvost medzi škotskými mestami. Návšteva hradu, v ktorom sú uložené aj škotské korunovačné klenoty, prechádzka po hlavnej triede Royal Mile s katedrálou, množstvom obchodíkov i typických škótskych krčmičiek až ku kláštoru a kráľovskému zámku Holyrood, ktorý je škótskym sídlom britskej kráľovnej. Možnosť návštevy Scotch Whisky centra, Kráľovského škótskeho múzea alebo Škótskej národnej galérie, ktorá očarí širokým bohatstvom svojich zbierok . Večer ubytovanie v Edinburghu.

5. deň: Odchod do severnej časti Škótska cez najvyššie pohorie Veľkej Británie Grampian Mountains, návšteva kúzelnej škótskej dedinky Pitlochry a whisky s ukážkou výroby i ochutnávkou. Popoludní zastávka pri jednom z najkrajších zámkov v Škótsku Blair Athol. Ubytovanie v oblasti Inverness.

6. deň: Odchod k jazeru Loch Ness, prehliadka okolo jazera so zastávkou pri zrúcaninách hradu Urquhart s kúzelným výhľadom na jazero a okolitú krajinu. Návšteva malebného mestečka Fort Augustus na južnom okraji jazera. Popoludní krátka prechádzka pri najvyššej hore Veľkej Británie Ben Nevis a prechod kúzelnou škótskou krajinou k druhému najznámejšiemu škótskemu jazeru Loch Lomond. Po krátkej zástavke pokračovanie na ubytovanie u Glasgowa.

7. deň: Dopoludnia návšteva najväčšieho škótskeho mesta Glasgow, prechádzka centrom mesta s kombináciou historických aj moderných budov, zastávka na námestí sv. Jiřího so sochami dvanástich významných osobností, ktorí sa zapísali do dejín . Po prechádzke odchod z Glasgowa a prechod zo Škótska späť do Anglicka . Popoludní návšteva jedného z najzachovalejších historických miest Anglicka - Chestru. Prechádzka mestom s katedrálou, hradom a mnohými tudorovskými a viktoriánskymi budovami s unikátnými arkádami obklopenými nádherným trikilometrovým okruhom stredovekých a rímskych hradieb s vežami a bránami. K večeru odchod do Walesu a ubytovanie v severnom Walesu.

8. deň: Návšteva najstaršieho národného parku v Británii - Snowdonie. Priechod kúzelnou prírodou Walesu až do jeho južnej časti s ďalším krásnym národným parkom Brecon Beacons. Zastávka a krátka prechádzka pri najvyššej hory Walesu Pen y Far. Podvečerná prehliadka Cardiffu, hlavného mesta Walesu s mohutným hradom, čarokrásnymi parkmi a milým posedením. Večer odchod na ubytovanie.

9. deň: Dopoludnia návšteva mesta Bath, skvostu Anglicka so štatútom pamiatky UNESCO. Prehliadka jedinečných románskych kúpeľov, ktoré na miestnych horúcich prameňoch založili už Rimania. Prechádzka centrom mesta , v ktorom bol korunovaný prvý kráľ Anglicka, ulicou Bath Street s elegantnou kolonádou až ku kráľovskému divadlu, ktoré je jedným z najúchvatnejším divadiel v Anglicku. Popoludní odchod do južného Anglicka do prímorského letoviska Torquay, ktoré je hlavným centrom Anglickej riviéry. Ubytovanie v Torquay.
10.deň: Ráno odchod smerom do Londýna, okolo poludnia návšteva Salisburskej planiny s najznámejším prehistorickým monumentom Stonehenge. Popoludní zastávka vo Windsoru presláveným svojim kráľovským sídlom. Možnosť návštevy jedného z najväčších európskych zámkov alebo prechádzka v rozsiahlom zámockom parku. Večer príchod do Londýna. Ubytovanie v Londýne .

11.deň: Dopoludnia ďalšia časť prehliadky Londýna: katedrála sv. Pavla, most Millenium a prechádzka po pravom brehu rieky Temža, kde sa striedajú historické budovy so supermodernými stavbami, až ku slávnemu mostu Tower Bridge. Prehliadka pevnosti Tower s korunovačnými klenotmi. Popoludní prehliadka loďou po Temži okolo typických londýnskych dokov Docklands do štvrti Greenwich. Prehliadka tejto štvrti s najstarším londýnskym kráľovským parkom a známym kráľovským observatórium s nultým poludníkom Večer odchod do Doveru a trajekt loďou do Francúzska , následne cez Francúzsko a Nemecko do ČR a SR.

12.deň: Popoludní príchod do Brna a následne do Bratislavy .
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, trajekt cez kanál la Manche do Anglicka a späť , 9 x ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžkovú izbu 288€ , 8 x večere 176 € , miestnu dopravu v Londýne, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
LONDÝN - YORK - JEDBURGH - EDINBURGH - PITLOCHRY - BLAIR ATHOL - INVERNESS - LOCH NESS - LOCH LOMOND -GLASGOW - CHESTER - CARDIFF - BATH - TORQUAY - STONEHENGE - WINDSOR

Odoslaním tohto formulára vykonáte nezáväznú objednávku. Po odoslaní budete kontaktovaní pracovníkom našej spoločnosti, ktorý Vám poskytne ďalšie informácie a vybaví potrebné formality.

Zloženie osôb
Kalkulácia
Izba
Príplatky a zľavy
Celková cena: 0
Kontaktné údaje objednávateľa
Údaje o cestujúcich Kopírovať údaje z objednávateľa do 1. cestujúceho
Oslovenie Meno Priezvisko Dátum narodenia (deň.mesiac.rok)
 
Poznámka:

Ak chcete uplatniť zľavový kód, prosím napíšte ho do poznámky objednávky.

Konečná cena bude potvrdená naším pracovníkom. Zľavy na dieťa, detské ceny platia len pre dieťa na prístelke, t.j. pokiaľ cestujú dvaja dospelí + dieťa. Pokiaľ je forma ubytovania apartmán, štúdio, potom platí cena za osobu len pri plnom obsadení apartmánu, štúdia. Pokiaľ nie jeuvedené inak.

Pokiaľ urobíte na našej web stránke žiadosť o rezerváciu, my overíme aktuálnu volnú kapacitu, presný termín odchodu a príchodu, aktuálnu cenu a výšku všetkých povinných a nepovinných príplatkov.Ako náhle budeme mať všetko overené a potvrdené, ihneď sa s Vami spojíme, potvrdíme Vám rezerváciu a potom Vám prepošleme vyplnenú cestovnú zmluvu a pokyny k tomu ako všetko vybaviť. Zmena ceny, termínov a povinných príplatkov vyhradená.

Záväznú cenu vrátane všetkých poplatkov a príplatkov, presné termíny odchodu a príchodu Vám samozrejme radi na požiadanie overíme. Cena sa môže zmeniť, a to i v závislosti na cene letenky a povinných príplatkov (letiskových a bezpečnostných tax, palivového príplatku, a pod.). Presný čas odletu potvrdzuje letecká spoločnosť väčšinou cca 5-7 dní pred odletom. Skôr ho väčšinou nie sme schopní zistiť.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK