Anglicko , Škótsko , Wales -bus, Veľká Británia, 29.6.2018, Raňajky
Číslo termínu: 61097356

Anglicko , Škótsko , Wales -bus

Veľká Británia

, ProgramAnglicko , Škótsko , Wales -bus

Termín:

29.6.2018 - 10.7.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Raňajky

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


1 029 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. deň: Popoludní odchod z Bratislavy do Brna (2.nástupné miesto) . Cesta cez noc cez Nemecko
do Calais.

2. deň: Skoro ráno trajekt loďou cez kanál La Manche do Doveru, príchod do Anglicka s jedinečným pohľadom na Doverské útesy, cesta do Londýna. Odloženie batožinu v hoteli. Pred obedom odchod mestskou dopravou do centra a pešia prehliadka : Piccadilly, Trafalgarské námestie, Westminster , Big Ben, Parlament a ďalej okolo Horse Guards k Buckinghamskému paláci. Možnosť návštevy niektorých z mnohých múzeí alebo prechádzka v krásnych parkoch Hyde Park alebo St. James park. Prehliadka večerného Londýna: China town, štvrť Soho, prechádzka okolo Temže alebo návšteva jednej z hlavných atrakcií Londýna, veľkého kolesa London Eye. Návrat do hotela mestskou dopravou.

3. deň: Po raňajkách odchod do Yorku, jedného z najkrajších miest Anglicka. Popoludní prehliadka mesta - návšteva katedrály, ktorá je najväčšou gotickou stavbou v Anglicku , prechádzka po hradbách s nádhernými vstupnými bránami a úzkymi uličkami a po stredovekej štvrti s dokonale zachovanými domami až k pozostatkom hradu založeného Vilémom Dobyvateľom. Nesmieme zabudnúť aj na príjemné posedenie okolo rieky Ouse , ktorá preteká mestom. Večer odchod na ubytovanie v Yorku.

4. deň: Skoro ráno odchod do Edinburghu. Cestou krátka zastávka v Jedburghu - škótskom hraničnom meste s krásnym opatstvom a historickým domom , v ktorom žila Maria Stuartova. Popoludní prehliadka Edinburghu, skvost medzi škotskými mestami. Návšteva hradu, v ktorom sú uložené aj škotské korunovačné klenoty, prechádzka po hlavnej triede Royal Mile s katedrálou, množstvom obchodíkov i typických škótskych krčmičiek až ku kláštoru a kráľovskému zámku Holyrood, ktorý je škótskym sídlom britskej kráľovnej. Možnosť návštevy Scotch Whisky centra, Kráľovského škótskeho múzea alebo Škótskej národnej galérie, ktorá očarí širokým bohatstvom svojich zbierok . Večer ubytovanie v Edinburghu.

5. deň: Odchod do severnej časti Škótska cez najvyššie pohorie Veľkej Británie Grampian Mountains, návšteva kúzelnej škótskej dedinky Pitlochry a whisky s ukážkou výroby i ochutnávkou. Popoludní zastávka pri jednom z najkrajších zámkov v Škótsku Blair Athol. Ubytovanie v oblasti Inverness.

6. deň: Odchod k jazeru Loch Ness, prehliadka okolo jazera so zastávkou pri zrúcaninách hradu Urquhart s kúzelným výhľadom na jazero a okolitú krajinu. Návšteva malebného mestečka Fort Augustus na južnom okraji jazera. Popoludní krátka prechádzka pri najvyššej hore Veľkej Británie Ben Nevis a prechod kúzelnou škótskou krajinou k druhému najznámejšiemu škótskemu jazeru Loch Lomond. Po krátkej zástavke pokračovanie na ubytovanie u Glasgowa.

7. deň: Dopoludnia návšteva najväčšieho škótskeho mesta Glasgow, prechádzka centrom mesta s kombináciou historických aj moderných budov, zastávka na námestí sv. Jiřího so sochami dvanástich významných osobností, ktorí sa zapísali do dejín . Po prechádzke odchod z Glasgowa a prechod zo Škótska späť do Anglicka . Popoludní návšteva jedného z najzachovalejších historických miest Anglicka - Chestru. Prechádzka mestom s katedrálou, hradom a mnohými tudorovskými a viktoriánskymi budovami s unikátnými arkádami obklopenými nádherným trikilometrovým okruhom stredovekých a rímskych hradieb s vežami a bránami. K večeru odchod do Walesu a ubytovanie v severnom Walesu.

8. deň: Návšteva najstaršieho národného parku v Británii - Snowdonie. Priechod kúzelnou prírodou Walesu až do jeho južnej časti s ďalším krásnym národným parkom Brecon Beacons. Zastávka a krátka prechádzka pri najvyššej hory Walesu Pen y Far. Podvečerná prehliadka Cardiffu, hlavného mesta Walesu s mohutným hradom, čarokrásnymi parkmi a milým posedením. Večer odchod na ubytovanie.

9. deň: Dopoludnia návšteva mesta Bath, skvostu Anglicka so štatútom pamiatky UNESCO. Prehliadka jedinečných románskych kúpeľov, ktoré na miestnych horúcich prameňoch založili už Rimania. Prechádzka centrom mesta , v ktorom bol korunovaný prvý kráľ Anglicka, ulicou Bath Street s elegantnou kolonádou až ku kráľovskému divadlu, ktoré je jedným z najúchvatnejším divadiel v Anglicku. Popoludní odchod do južného Anglicka do prímorského letoviska Torquay, ktoré je hlavným centrom Anglickej riviéry. Ubytovanie v Torquay.
10.deň: Ráno odchod smerom do Londýna, okolo poludnia návšteva Salisburskej planiny s najznámejším prehistorickým monumentom Stonehenge. Popoludní zastávka vo Windsoru presláveným svojim kráľovským sídlom. Možnosť návštevy jedného z najväčších európskych zámkov alebo prechádzka v rozsiahlom zámockom parku. Večer príchod do Londýna. Ubytovanie v Londýne .

11.deň: Dopoludnia ďalšia časť prehliadky Londýna: katedrála sv. Pavla, most Millenium a prechádzka po pravom brehu rieky Temža, kde sa striedajú historické budovy so supermodernými stavbami, až ku slávnemu mostu Tower Bridge. Prehliadka pevnosti Tower s korunovačnými klenotmi. Popoludní prehliadka loďou po Temži okolo typických londýnskych dokov Docklands do štvrti Greenwich. Prehliadka tejto štvrti s najstarším londýnskym kráľovským parkom a známym kráľovským observatórium s nultým poludníkom Večer odchod do Doveru a trajekt loďou do Francúzska , následne cez Francúzsko a Nemecko do ČR a SR.

12.deň: Popoludní príchod do Brna a následne do Bratislavy .
Základná cena zahŕňa
dopravu luxusným autobusom, trajekt cez kanál la Manche do Anglicka a späť , 9 x ubytovanie v 2-3* hoteloch s raňajkami , sprievodcovské služby
Základná cena nezahŕňa
Jednolôžkovú izbu 288€ , 8 x večere 176 € , miestnu dopravu v Londýne, komplexné cestovné poistenie
Poznámky a informácie
LONDÝN - YORK - JEDBURGH - EDINBURGH - PITLOCHRY - BLAIR ATHOL - INVERNESS - LOCH NESS - LOCH LOMOND -GLASGOW - CHESTER - CARDIFF - BATH - TORQUAY - STONEHENGE - WINDSOR
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK