Albánsko - perla Balkánu, Albánsko, 31.5.2018, Polpenzia
Číslo termínu: 63316983

Albánsko - perla Balkánu

Albánsko

, ProgramAlbánsko - perla Balkánu

Termín:

31.5.2018 - 11.6.2018
Ďalšie termíny

Strava:

Polpenzia

Typ zájazdu:

Poznávací

Dĺžka:

12 dní

Doprava:

autobus  -0 odjazdových miest

Cena od:


629 € Konečná cena


TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

Rámcový program zájazdu
1. - 2 . deň zájazdu: Odchod z Bratislavy , tranzit do Chorvátska , poldenná zastávka v DUBROVNÍKU , popoludní prejazd na ubytovanie v Čiernej Hore .

3. deň zájazdu Prejazd do Albánska , výstup na pevnosť ROZAFAT pri Skadare ( Shkodra ) s výhľadom na sútok troch riek a Skadarské jazero, krátka zastávka v Kruj spätou s osobnosťou veľkého vojvodcu a národného hrdinu Georgi Kastriotiho Skanderbega s jeho sídelným hradom , kulou , bazárom a dervišským kláštorom , večer príchod do hotela vo Valónskej zátoke s kúzelnými výhľadmi.

4. deň zájazdu: Pobyt pri mori , podvečerná Valona ( Vlorë ) s prekrásnou mešitou Muradia , múzeom albánskej nezávislosti , námestí Vlajky , Pamätník nezávislosti panoramatickým výhľadom na mesto .

5. deň zájazdu Výlet do Berat , mesta Tisíc a jedného okna , návšteva horného bieleho mesta s byzantskými kostolíkmi a slávnym múzeom ikon maliara Onufriho a jeho školy , zostup do dolného Starého mesta s niekoľkými mešitami a do kresťanskej štvrti Gorica . Popoludní pravoslávny kláštor ARDENICA vykopávky antickej lokality Apollonia s pozostatkami chrámu boha Apolóna a stredovekým kláštorom Panny Márie .

6. deň zájazdu: Pobrežie Albánskej riviéry.Výlet miestnymi mikrobusmi ( cca 15-20 € ) po panoramatickom pobreží Albánskej riviéry do QEPARA pri Palermskom zálive s ponorkovou základňou (foto zastávka), zastávka v romantickej dedinke DHËRMI s gréckou menšinou a mnohými kostolíkmi , malebná scenéria , prímorské letovisko HIMARE .

7. deň zájazdu: Turistika v NP v Llogarskom priesmyku , výstup na horu Athanase s výhľadmi na Otrantský prieliv medzi Talianskom a Albánskom prípadne prechádzka do Caesarovej tiesňavy , v okolí veľa reštaurácií s vynikajúcim baraním na ražni . Návrat na hotel, pobyt pri mori, kúpanie.

8. deň zájazdu: Výlet do starobylého malebného mesta GJIROKASTRY , mesto bielych striech , návšteva Tepelene , rodisko Aliho Pašu Tepelenského.

9. deň zájazdu: Fakult . lodný výlet ( cena podľa počtu účastníkov , cca 25 € ) z Valónov na polostrov Karaburun s odľahlými plážami a niekoľkými čarovnými jaskyňami , mj jaskyne piráta HAXHI Aliu , skalný útes Grama . V prípade nepriaznivých podmienok pre uskutočnenie výletu možnosť fakultatívneho výletu do okolia.

10. deň zájazdu: Krátka návšteva prístavného mesta DRAČE ( Durrës ) s antickým amfiteátrom , prejazd do hlavného mesta Tirana , Skanderbegovo námestie , námestie Matky Terezy , Ethem Begova mešita a známe Národné múzeum s bohatými zbierkami , prejazd do Čiernej Hory, ubytovanie.

11. - 12 . deň zájazdu: Zastávka v Kotori . Popoludní odchod domov cez Chorvátsko a Slovinsko.
Základná cena zahŕňa
Doprava klim . busom , 9x ubytovanie z toho : 7x ubytovanie v hoteli - 2lôžk . izby s príslušenstvom , 2x tranzitné ubytovanie v hoteli / apartmáne , 9x polpenzia, služby sprievodcu
Základná cena nezahŕňa
vstupy ,výlety mikrobusmi cca 55 € / osoba , vstupy , príplatok za 1/1 izbu 120 €.
Poznámky a informácie
Kombinácia pobytu a poznania Albánska s ubytovaním pri mori.
Počas zájazdu okrem iného uvidite tieto miesta : Dubrovník - Rozafa - Kruja - Vlora - Berat - Dheri - Himarë - Gjirokastra - Tepelenë - polostrov Karaburun - Durrës - Tirana - Kotor
Názor CK
Mimoriadna kombinácia pobytového a poznávacieho zájazdu s ubytovaním na brehu Valónského zálivu . Všetky slávne miesta a významné pamiatky budeme mať doslova na dosah ruky a pritom sa môžeme stále osviežovať v morských vlnách .
Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

GPS súradnice nie sú dostupné.

Žiadne recenzie pre tento hotel.

CK